Kurz člena první pomoci

Základní znalosti fyziologie lidského těla vám mohou výrazně pomoci při studiu homeopatie. Kurz je akreditován ministerstvem (MŠMT) jako rekvalifikační kurz.

Prezenční studium / zobrazit termíny

Prezenční studium

Cena:
1 200 Kč/studijní víkend
nebo
48,00 €/studijní víkend

Cena za studijní víkend
Celkem: 10 studijních víkendů/rok
Financování: Měsíčně/Ročně

Přihlásit se ke studiu

Co nákupem kurzu získáte?

Naučíte se rozpoznat vážná onemocnění nebo podezření na ně podle symptomů pacienta, např. jak poznat běžné bolesti hlavy a počáteční stadium meningitidy, atd.

Pochopíte funkce lidského těla a jeho jednotlivých částí.

Budete vědět, které symptomy jsou pro konkrétní nemoci typické a které nikoliv.

Naučíte se jak správně provádět první pomoc ve všech situacích a to jak s moderními pomůckami tak i bez nich.

Získáte akreditovaný diplom, který vás opravňuje k výkonu první pomoci, stejně jako k výkonu práce zdravotníka, např. na dětských táborech či hromadných akcích.

Podívejte se, co vás čeká

 
 

Co se v kurzu naučíte?

Tento kurz je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a jeho absolventi obdrží akreditovaný diplom, který je opravňuje oficiálně k výkonu první pomoci, stejně jako k práci zdravotníka, např. na dětských táborech či hromadných akcích.

Výcvik povede Mgr. Jiří Majstr, který od roku 2008 působí na pozici odborného asistenta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde vyučuje odborné zdravotnické předměty. 

 
 

Co získáte absolvováním tohoto kurzu?

  • Audionahrávku všech přednášek a podrobná skripta.
  • Naučíte se rozpoznat vážná onemocnění nebo podezření na ně podle symptomů pacienta.
  • Pochopíte funkce lidského těla a jeho jednotlivých částí.
  • Budete vědět, které symptomy jsou pro konkrétní nemoci typické.
  • Naučíte se jak správně provádět první pomoc ve všech situacích a to jak s moderními pomůckami tak i bez nich.
  • Získáte akreditovaný diplom, který Vás opravňuje k výkonu první pomoci, stejně jako k výkonu práce zdravotníka, např. na dětských táborech či hromadných akcích.

Osnovy a časový harmonogram

Kurz je rozložen do 10 víkendů v horizontu 2 let. Frekvence studia je jeden víkend 1x za 2 měsíce.

Tento kurz je rozdělen na teoretickou část, která je zaměřena převážně na somatologii, anatomii a fyziologii s důrazem na pochopení funkcí lidského těla a jeho jednotlivých částí a symptomatologie většiny onemocnění, a praktickou část, kde se účastníci naučí jak správně provést první pomoc v nejrůznějších situacích, jako např. utonutí, srdeční zástava, popáleniny, úpal, omrzliny, následky dopravních nehod, epileptický záchvat, a mnoho dalšího viz podrobné osnovy níže.

Povinná docházka pro vydání diplomu je 80 % na celém kurzu.

Osnovy kurzu / Zobrazit pdf
 
 

Kdo vás kurzem provede?

Mgr. Jiří Majstr

Vystudoval obor Diplomovaný zdravotnický záchranář na Vyšší zdravotnické škole, bakalářský studijní obor...více
 
 
 
 

Co o nás říkají naši studenti

"Ahoj Petře, popíši to slovy super, super, super. Já jako student prvního ročníku distančně, jsem naprosto nadšená. Každý případ byl něčím specifický a velmi poučný pro naše další využití v praxi. Po té velmi podrobná diferenciální diagnostika každého léku, byla velmi naučná na opakovací i doplňující úrovni. A musím vyzdvihnout mj. téma, které jsme probírali v pátek navečer o spirituálním růstu... Je to opravdu to, co na tomto zuboženém světě dává smysl..."

Petra Buriánková Přejít na reference

"Ahoj Petře, letní škola byla S U P E R !!! nechci se moc opakovat, ale mohu jen říci,že mi moc pomohla k pochopení " kudy na to " a zdá se mi snazší se teď učit - celé to líp "zapadá do sebe". Navíc si teď mnohem víc "užívám " Intenzivní kurs MM pro pokročilé", která byla sama o sobě pro mně velkým přínosem už v červenci (kdy jsem se k ní dostala poprvé a byla jsem z ní nadšená-maximálně!!!)"

MUDr. Hana Šašková Přejít na reference

"Vážený pane Zachariáši, chtěla bych Vám také vyjádřit ohromnou poklonu. Vaše výuka, škola a způsob přednášek je překrásný, naprosto úžasný!!! Jsem naprosto nadšena a jsem velice ráda, že jsem si řekla, že Vaší školu zkusím. Pokud budu práci homeopata dělat, budu se snažit,abych sobě sama ale i Vaší škole dělala čest!!! Přeji Vám hezký den"

Lucie Cahlíková Přejít na reference