2letý postgraduální výcvik

Jste absolventi základního kurzu homeopatie u nás či jinde a rádi byste výrazně prohloubili své znalosti materie mediky malých léků a získali zkušenosti s komplikovanými případy? Pak je tento kurz právě pro vás.

Prezenční nebo dálkové studium / zobrazit termíny 

Poslední volná místa

Cena:
2 000 Kč/studijní víkend
nebo
80,00 €/studijní víkend

Cena za studijní víkend
Celkem: 10 studijních víkendů
Financování: Měsíčně/Ročně
Sleva 10 % při platbě za celý rok

Přihlásit se ke studiu

Co získáte absolvováním tohoto kurzu?

Výrazné rozšíření znalostí malých léků.

Značné prohloubení znalostí polychrestů.

Audionahrávky všech přednášek.

Podrobná skripta ke každému studijnímu bloku.

Praktickou zkušenost s odebíráním a vedením komplikovaných případů.

Certifikát Prague College of Classical Homeopathy.

Podívejte se, co vás čeká

 
 

Co se v kurzu naučíte?

Hlavním cílem tohoto kurzu je ukázat studentům zážitkovou formou způsob odebírání komplikovaných případů v reálném čase, kombinování získaných informací a pozorování klienta a přiblížit tak způsob homeopatického myšlení, které si je třeba pro úspěšnou praxi osvojit. Studenti se tohoto procesu aktivně účastní, kladou klientovi otázky a přímo se podílí na analýze případu. Cílem analýzy není jen nalezení léku, ale zejména ukázat studentům způsob, jakým homeopat během procesu odebírání komplikovaných případů přemýšlí, jak pokládá otázky v závislosti na tom, co klient říká, podle čeho volí příslušnou strategii, jak získává potřebné informace tam, kde to není jednoduché a jak je následně kombinuje spolu s informacemi získanými z vlastního pozorování.

V teoretické části kurzu vyučujeme materii mediku méně známých léků a soustředíme se také na výrazné prohloubení znalostí polychrestů (velkých léků) se zaměřením na reálnou použitelnost získaných informací v praxi. Studenti získají znalosti mnoha malých léků a výrazně si prohloubí znalosti polychrestů a schopnosti komplexní a rychlé diferenciální diagnostiky.

Podrobné informace o studiu / Zobrazit pdf

Hlavním lektorem kurzu je Petr Zachariáš, homeopat s více než 16 letou praxí, hlavní lektor a zakladatel Prague College of Classical Homeopathy a přímý student Prof. George Vithoulkase.

Osnovy postgraduálního kurzu / Zobrazit pdf

 

Jakou výhodu přináší nový koncept postgraduálního kurzu?

  • Značné rozšíření a prohloubení znalostí homeopatické materie mediky zahrnující výrazné prohloubení znalostí polychrestů a studium velkého množství malých léků ve vazbě na polychresty a teorie jak rozpoznat, že případ vyžaduje malý lék?
  • Léky jsou přednášeny s důrazem na pochopení základní myšlenky každého léku a nejcharakterističtější symptomy a jejich kombinace, díky čemuž si je studenti budou mnohem snadněji pamatovat.
  • Schopnost rychle diferencovat léky bez použití repertoria zahrnující mnoho praktických cvičení na diferenciální diagnostiku všech probíraných léků.
  • Techniky studia materie mediky s důrazem na to jak studovat léky a jak zjistit, které informace jsou spolehlivé. Jaké materie mediky použít a které z nich jsou nejvhodnější na konkrétní druh informací. Plusy a mínusy nejznámějších materií medik. Jak poznat, jaké informace jsou u léku nejdůležitější, když jej studujeme poprvé a různé materie mediky nám poskytují odlišné informace.
  • Živé odebírání obtížných a komplikovaných případů s pravidelnými kontrolami zahrnující případy, které se studentům nedaří nebo případy dosud léčené neúspěšně homeopaticky.
  • Studium malých léků ve vazbě na polychresty pro snadnější zapamatování.

Časový harmonogram

Dvouletý intenzivní postgraduální výcvik se skládá celkem z 10 víkendových studijních bloků. Studium začíná v říjnu 2018 a jednotlivé studijní bloky budou každý druhý měsíc, vždy jeden víkend za 2 měsíce. Studium bude probíhat v sobotu (9:00 - 18:00) a v neděli (9:00 - 18:00).

 
 

Kdo vás kurzem provede?

Petr Zachariáš, Dip. IACH

Petr Zachariáš je zakladatelem a hlavním lektorem na Prague College of Classical Homeopathy. Homeopatii se...více
 
 
 
 

 

Co o nás říkají naši studenti 

"Ahoj Petře, byla to i pro mě radost se zúčastnit. Skvělá pracovní atmosféra a spoustu teorie a praxe. Jsem vděčná osudu, že jsem Tě na své cestě potkala."

Světlana Dzhanezashvili Přejít na reference

"Ahoj, Díky za celou (letní) školu, dalo mi to víc než celý rok "studia" na XXXXX. Navíc je skvělý, že neopomíjíš reflexi vztahu klienta a homeopata, přijde mi to hodně důležitý. díky!"

Petra Bergrová Přejít na reference

"Ahojky Petře, pořád mám v hlavě homeopatiké bzučení. Jsem nadšená a maximálně spokojená a fakt jsem ráda, že jsem tě potkala."

Ludmila Sedláčková Přejít na reference