Škola klasické homeopatie
Základní i postgraduální homeopatické kurzy pro veřejnost, lékařské i nelékařské profese

PCCH

Vysoká úroveň homeopatického vzdělání

Důraz na klinickou praxi a pochopení teorie

Přednášející s dlouholetými zkušenostmi

Vedení vlastních případů od 2. ročníku s podporou našich lektorů

Individuální podpora a vedení studentů

Navigace: Škola homeopatie >> Základní informace o studiu
Základní informace o studiu e-mail print

Máte zájem studovat homeopatii a váháte, který kurz z naší nabídky je pro vás nejvhodnější? Představujeme vám základní charakteristiky jednotlivých kurzů. S výběrem toho nejlepšího pro vás vám rádi poradíme, neváhejte nás s vašimi dotazy kontaktovat.

3 letý intenzivní výcvik v homeopatii

Nejnavštěvovanější a zároveň nejkomplexnější vzdělávací kurz vhodný pro začátečníky i pokročilé homeopaty, kde se jako na jediném věnujeme podrobně teorii Úrovní zdraví podle Prof. George Vithoulkase a studenty učíme velmi podrobně porozumět homeopatickým zákonitostem odebírání a vedení případů. Absolventi tohoto kurzu si odnáší znalosti o více než 150 lécích a zkušenosti s více než 30 živými případy a jsou plně vybaveni pro profesionální homeopatickou praxi. První ročník tohoto kurzu je možné studovat dálkově z pohodlí vašeho domova.

"Ahoj Petře, budu moc ráda když níže uvedené řádky dáš do referencí na tvoje stránky. DĚKUJI TI. J.
Vážení a milí příznivci homeopatie, prošla jsem 3letým kurzem homeopatie pod vedení Petra Zachariáše a jeho týmu. Chtěla bych Vám všem touto cestou poděkovat. Všichni jsme ušli velký kus cesty a pracovali jsme na tom, abychom byli lepší homeopaté. Mohla bych tady teď chválit skvělou výuku, osobitý přístup, neocenitelnou podporu ve vedení případů. Mně ale studium na PCCH dalo ještě něco trochu navíc. Pochopila jsem, že pokud člověk dělá práci poctivě, s láskou a dává do ní vše ze sebe, tak jsou pak výsledky mnohem lepší. A to se netýká jen homeopatie nebo naší práce, ale i běžného života. Takže Petře děkuji, že jsi mi otevřel oči! Všem přeji hodně úspěchů. J."

2 letý postgraduální výcvik v homeopatii

Kurz je určen pro absolventy jakékoliv homeopatické školy .Jeho hlavním cílem je výrazně prohloubit znalosti materie mediky a schopnost komplexní a rychlé diferenciální diagnostiky mezi libovolnou kombinací léků. Tento kurz přináší značné rozšíření a prohloubení znalostí homeopatické materie mediky, léky jsou přednášeny s důrazem na pochopení každého z nich. Díky tomu si je studenti mnohem snadněji pamatují. Léky přednášíme s důrazem na pochopení vývoje patologie ze zdravého stavu do stavu nejtěžší patologie. Odebíráme zde také komplikované živé případy, praxe tvoří 50% kurzu. Absolventi si odnáší znalosti o méně známých homeopatických lécích a jsou schopni je od sebe rychle odlišit bez použití repertoria.

"Ahoj, děkuji velice, včera jsem podle Tebe vymyslela po těch x letech lék pro svoji mámu! Konečně lék, z kterýho mám úplně dobrej pocit, předtím mi vždycky něco chybělo. Mám z toho velikou radost, obrovskou. Konečně jsem přestala míchat různé symptomy dokupy, konečně kategorizace symptomů a ne pořád dokola slavná "hierarchizace". Tedy ono to bylo asi původně myšleno stejně, ale někam se vytratila schopnost to opravdu vytřídit a vypreparovat to důležité. Díky za všechno, i za poslední radu. Asi si teď na chvíli vystačím s tím, co jsem se dozvěděla v Praze, abys neměl starost, že budu psát a zdržovat každý den. :-) K."

Kurz Člena první pomoci

Kurz je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Jeho absolventi obdrží akreditovaný diplom, který je oficiálně opravňuje k výkonu první pomoci, stejně jako k práci zdravotníka, např. na dětských táborech či hromadných akcích. Kurz se skládá z teoretické části, kde studenti pochopí funkce lidského těla a podle čeho rozpoznat vážná onemocnění nebo podezření na ně podle symptomů, a z části praktické, která se zaměřuje na účinnou první pomoc při náhlých a zdraví ohrožujících stavech. Tuto část vyučujeme pomocí moderních pomůcek. Absolvování tohoto kurzu usnadní také studium homeopatie a pochopení symptomatických souvislostí u jednotlivých homeopatických léků. Pro studenty Tříletého výcviku v homeopatii, kteří nemají lékařské či zdravotnické vzdělání, je absolvování tohoto kurzu povinné.

"Ahoj Petře, posílám svou zpětnou vazbu na kurz Člena první pomoci. Je super, že je na Tvojí škole možnost tenhle kurz studovat společně s kurzem homeopatie. Nejvíc mě bavila praktická výuka s Jirkou, je vidět, že má srdce záchranáře a to, co dělá, dělá dobře. Dokonce ve mě fakt probudil zájem o to, abych se učila dál, i když už mám tenhle kurz za sebou. M."

Intenzivní kurz Materia medica pro pokročilé - online

Kurz je určený pro každého, kdo má teoretické znalosti homeopatie a chce si výrazně prohloubit znalosti materie mediky. Vyučujeme zde více než 120 léků s důrazem na klíčové symptomy a pochopení vývoje patologie ze zdravého stavu do stavu nejtěžší patologie u každého z nich, vztahy mezi léky a podrobnou diferenciální diagnostiku. To vše jsou důležité informace potřebné pro praxi každého úspěšného homeopata. Výhodou kurzu je výuka online formou, takže si studium kurzu a poslech elektronických nahrávek nastavíte dle vašich časových možností.

"Ahoj Petře, přeji Ti do Nového roku mnoho zdraví, štěstí a pohody.Také Ti chci poděkovat za materii mediku pro pokročilé. Byla radost celý rok sledovat Tvůj nadšený výklad léků. Byl nezapomenutelný. Když si některé přednášky přehrávám, tak tě úplně vidím před sebou, jak jsi některé léky předváděl. Byla to opravdu dobrá škola. Zatím se homeopatii věnuji v malé míře jen mezi známými, ale mám v předepisování mnohem větší jistotu než před studiem u Tebe. Petře, přeji Ti mnoho úspěchů s vyučováním a mnoho pilných studentů. S pozdravem ZV"

Intenzivní kurz Organonu - online

Kurz zaměřený na základní dílo klasické homeopatie Organonu léčebného umění a podrobnou výuku prvních 200 paragrafů, které skrývají nejen odpovědi na většinu otázek, jež si homeopaté často v praxi kladou a jsou naprosto zásadní. Hahnemann v těchto paragrafech rozebírá nejen podrobné mechanismy jednotlivých homeopatických principů, ale také vyslovuje otázky a odpovědi na témata, jako jsou mise homeopatické léčby, skutečný význam nezaujatého pozorování, překážky bránící v léčbě, primární a sekundární účinek léků, přístup homeopata k pacientům a mnoho dalších témat, která jsou na seminářích často opomíjena. Kurz je vyučovaný online formou, takže si jeho studium nastavíte dle vašich časových možností.

"Dobrý den, asi zde v Čechách nedostaneme příležitost potkat G. Vitoulkase, proto jsem povděčen za setkávání s jeho žáky, nositeli jeho umění, mezi něž jistě patříte i Vy. Váš seminář na téma Organon byl skutečně výjimečný na dané téma, za celá léta  jsem nic podobného neslyšel. Také jste to skutečně velmi dobře přednesl, děkuji. S pozdravem P.H."

Klasická homeopatie pro maminky s dětmi - online

Tento kurz je určen rodičům, kteří mají zájem naučit se zvládat některé nezávažné akutní stavy svých dětí za pomoci homeopatických léků. Inspirací pro tento kurz jsou rodiče se zájmem o klasickou homeopatii, kteří hledají odpovědi na otázky týkající se této metody, a na které na internetu koluje řada mylných či zavádějících odpovědí. Cílem kurzu není pouze pomoci rodičům zorientovat se v tom, jak klasická homeopatie pracuje, na jakých principech je založená, jak pohlíží na zdraví a nemoc a jakým způsobem homeopat u dětí získává potřebné informace. Kromě informací, jak homeopatické léky vybírat, a popisu nejčastěji indikovaných léků u dětských nezávažných akutních stavů, zde naleznete návod, jak si sestavit domácí homeopatickou lékárničku 50 nejpoužívanějších homeopatických léků u akutních nemocí u dětí.


 

Homeopatie

Tyto stránky slouží pouze pro informativní účely a nenahrazují lékařskou péči.