Škola klasické homeopatie
Základní i postgraduální homeopatické kurzy pro veřejnost, lékařské i nelékařské profese

PCCH

Vysoká úroveň homeopatického vzdělání

Důraz na klinickou praxi a pochopení teorie

Přednášející s dlouholetými zkušenostmi

Vedení vlastních případů od 2. ročníku s podporou našich lektorů

Individuální podpora a vedení studentů

Navigace: O homeopatii >> Základní informace o homeopatii
Základní informace o homeopatii e-mail print

Homeopatie sahá až k Hippocratovi, který jako vůbec první vyslovil „Zákon podobnosti“, na kterém je tento jednotný diagnostický a terapeutický systém založen. Homeopatie byla plně rozvinuta v 18 století německým profesorem medicíny Samuelem Hahnemannem, který homeopatii proslavil nejen po tehdejší Evropě, ale později i po celém světě.

Od té doby zaujímá homeopatie pověst nejúspěšnějšího holistického léčebného systému na světě, a to hlavně v případech, kde klasická medicína není efektivní. Homeopatie bere v úvahu individuální „psychosomatický vzorec“ spíše než by se zaměřovala jen na důsledky nemoci. Z tohoto důvodu homeopaté nezkoumají jen lokální patologické procesy v těle, ale považují za velmi důležité také pochopení klientovy osobnosti a jeho emocionálního a psychického stavu. Jen tak může být nalezen přesný lék, který dokáže stimulovat vlastní obranné síly.

Jelikož je homeopatie bioinformační medicína, mnoho jejích odpůrců poukazuje na možný placebo efekt a zdůrazňuje, že klient musí věřit, jinak se neuzdraví nebo mu homeopatie nebude moci pomoci. Po celém světě je mnoho homeopatických nemocnic, kde se léčí i takoví lidé, kteří jsou v komatu a evidentně nevnímají své okolí, tudíž nemohou ani věřit, a homeopatie na ně funguje. Stejně tak je tomu i ve veterinární homeopatii, která má velmi dobré výsledky.

Nyní je velmi důležitá doba pro Homeopatii. Nyní můžeme nejvíce dokázat její možnosti a poskytnout ji těm, kteří ji nejvíce potřebují. Právě současná doba je charakteristická vznikem nových infekčních nemocí a virů, které jsou rezistentní na všechny druhy antibiotik nebo nárůstem vážných degenerativních patologií, jako je rakovina. Právě dnes je homeopatie potřeba více než kdy předtím, jelikož díky svému celostnímu působení nás může nejen zbavit utrpení, ale také nám může pomoci nalézt sebe sama a vnést rovnováhu do našich životů.

Homeopatie se velmi liší od konvenční medicíny. Smyslem této sekce je přiblížit a osvětlit klientovi základní zákonitosti průběhu léčby, které je velmi důležité správně pochopit.

Každá nemoc postupuje dle své přirozenosti směrem dovnitř našeho organismu a pokud není správně léčena, má tendenci se neustále zhoršovat.

Jistě to znáte. V dětství a mládí, když má tělo silnou obranyschopnost a není otráveno chemikáliemi, se většina nemocí projevuje na životně nedůležitých orgánech. To platí u většiny typicky dětských chronických nemocí, jako např. ekzém či senná rýma. U akutních nemocí vidíme silnou obrannou reakci (horečku), ale na druhou stranu rychlý průběh bez větších následků s minimální dobou potřebnou k rekonvalescenci.

S přibývajícím věkem slábne obranná reakce těla (při akutních nemocech už většinou nemáme horečky) a chronická nemoc se začíná stahovat z povrchu těla na důležitější orgány, a to často vlivem potlačení. Typické je například vymizení ekzému po hormonální léčbě a propuknutí astmatu. Zde jasně vidíme, že došlo k postižení důležitějšího a hlubšího orgánu než je kůže.

Ekzém a astma nejsou dvě odlišně věci. Je to jedna a tatáž chronická nemoc, která, dokud bylo tělo silné, se v rámci zachování integrity projevila tam, kde by nám nejméně uškodila. Jakmile ovšem bylo díky potlačujícím lékům znemožněno nemoci projevit se na kůži, nemá náš organismus na výběr a projeví nemoc tam, kde ji nikdo zatím nebrání, např. na plicích.

 

Homeopatie

Tyto stránky slouží pouze pro informativní účely a nenahrazují lékařskou péči.