Škola klasické homeopatie
Základní i postgraduální homeopatické kurzy pro veřejnost, lékařské i nelékařské profese

PCCH

Vysoká úroveň homeopatického vzdělání

Důraz na klinickou praxi a pochopení teorie

Přednášející s dlouholetými zkušenostmi

Vedení vlastních případů od 2. ročníku s podporou našich lektorů

Individuální podpora a vedení studentů

Navigace: Petr Zachariáš >> Vzdělání a praxe
Vzdělání a praxe e-mail print

Petr Zachariáš je homeopat s více než 16 letou praxí. K homeopatii ho přivedla, jak už to obvykle bývá „náhoda“. Od malička trpěl atopickým ekzémem, který je klasickou medicínou nevyléčitelný. Protože se nechtěl spokojit s řešením, které mu nabízeli kožní lékaři, začal hledat jiné možnosti. Po několikatýdenním hledání (v té době ještě nebyl žádný internet :o)) se dostal do rukou lékaři, který mu doporučil homeopatii a poslal ho za jednou paní homeopatkou. Do té doby o homeopatii vůbec nic neslyšel, takže neměl absolutní představu, co ho čeká.

Nicméně se k homeopatce objednal a ekzém během 5 měsíců zmizel a už se neobjevil. Kromě toho, že mu zmizel ekzém, přestal trpět všemi drobnými neduhy, které do té doby měl a současně se mu i změnil náhled na jeho život. To vše dokázala homeopatie během velmi krátké doby. Udělalo to na něj tak ohromný dojem, že se rozhodl o této metodě dozvědět co nejvíce.

Koupil všechny knihy, které byly tehdy dostupné na trhu a započal intenzivní samostudium. Současně se mu podařilo domluvit se s paní homeopatkou, která ho léčila, že ho bude homeopatii učit.  Právě v té době homeopatii úplně propadl a nebyl schopen myslet na nic jiného. Stala se smyslem jeho života, hnacím motorem a jeho inspirací.

Rok poté se přihlásil na homeopatickou akademii v Praze a současně jezdil 1x měsíčně na praktický výcvik v homeopatii, který v té době vedl velmi zkušený homeopat, který homeopatii studoval v Indii - MUDr. Pavel Dufek. Po ukončení studia si otevřel vlastní praxi, kterou měl nejdříve doma, a poté společně se svým učitelem Mgr. Jiřím Čehovským.

Později také přednášel na Homeopatické akademii a publikoval mnoho článků, a to jak pro veřejnost (časopis Květy r. 2006), tak pro homeopaty. Současně již v té době publikoval i některé případy ze své vlastní praxe.

Dr. A. U. Ramakrishnan

Souhrou osudu se na jaře roku 2004 setkal s jedním z nejvýznamějších světových homeopatů, který je zároveň osobním homeopatem indického prezidenta Dr. A U Ramakrishnanem, jenž se proslavil homeopatickou léčbou vážných nemocí, především rakoviny. Po tomto setkání, které se ještě opakovalo na jaře roku 2006, začal intenzivně studovat metodu Dr. Ramakrishnana, která se stala velmi proslulou pro svou velkou účinnost při léčbě rakoviny, epilepsie a řady dalších nemocí.

Koncem roku 2007 organizoval večerní seminář s Dr. A. U. Ramakrishnanem, což bylo pro mnoho homeopatů velmi inspirující setkání. S Dr. Ramakrishnanem spolupracuje nadále a díky této spolupráci s ním zorganizoval 2 víkendové homeopatické semináře. První z nich nesl název Homeopatický přístup k léčbě rakoviny a proběhl v dubnu 2009, druhý o rok později, tentokrát již se zaměřením na homeopatický přístup k neurologickým potížím a onemocněním srdce.

Praktický klinický výcvik v homeopatii

V roce 2006 se začal intenzivně věnovat homeopatickému vzdělávání studentů. Otevřel první Praktický klinický výcvik v homeopatii, který byl zaměřen na praktickou výuku homeopatie v klinické praxi.

Homeopatické kurzy

V roce 2007 otevřel Intenzívní roční výcvik v homeopatii. Jednalo se o strukturovaný vzdělávací program pro studenty homeopatie nebo pro ty, kteří chtěli do homeopatie více proniknout. Studium trvalo 1 rok a bylo zakončeno písemnou a ústní zkouškou.

V říjnu 2008 otevřel další Praktický klinický výcvik v homeopatii a také nový 2-letý vzdělávací program pro homeopaty s názvem: 2-letý intenzivní výcvik v homeopatii.

V roce 2009 byl otevřen 3-letý intenzivní výcvik v homeopatii, jehož součástí je podrobná výuka homeopatie, více než 200 hodin klinické praxe a výuka medicínských znalostí pro nelékaře. Tento praktický klinický výcvik se dodnes těší vzrůstající popularitě a je nejkomplexnějším kurzem na Prague College of Classical Homeopathy. V roce 2014 rozšířil své semináře také na Slovensko.

Dr. S. K. Banerjea a spolupráce s Allen College of Homeopathy

V průběhu roku 2009 se seznámil s Dr. S. K. Banerjeem, který je považován za největší autoritu v oblasti teorie miasmat. Četl mnoho jeho knih a díky velkému zájmu o miasmata mu Dr. Banerjea nabídl spolupráci.

V listopadu r. 2009 uspořádal s Dr. Banerjeem první víkendový seminář zaměřený na miasmata při vedení případu. Seminář sklidil obrovský úspěch a Dr. Banerjea, poté, co  se osobně setkali, začal podporovat jeho aktivity na poli homeopatického vzdělávání tím, že mu nabídl partnerství a spolupráci s jeho školou – Allen College of Homeopathy, která má ve světě více než stoletou tradici.

Díky těmto okolnostem zahájil spolupráci s prestižní homeopatickou školou Allen College of Homeopathy se sídlem ve Velké Británii, díky níž jsme v letech 2010-2012 uspořádali 2-letý postgraduální výcvik v homeopatii.

Studium u Prof. George Vithoulkase

Největším zlomem ale pro něj bylo tříleté a poté postgraduální studium u Prof. George Vithoulkase na řeckém ostrově Alonissos na jedné z nejprestižnějších homeopatických škol na světě International Academy of Classical Homeopathy. Teprve tam dostal odpovědi na všechny své otázky a teprve tehdy měl pocit, že začínám skutečně rozumět klasické homeopatii tak, jak jsem vždy chtěl, za čož mu nikdy nebude schopen dostatečně poděkovat a to nejen za získané znalosti, ale také za neuvěřitelnou pomoc s jeho zdravotními potížemi.

V červenci 2010 ukončil 3-leté studium na International Academy of Classical Homeopathy úspěšným složením závěrečných zkoušek s nejlepším výsledkem z praktických případů z celého ročníku s bodovým ohodnocením 94%.

Postgraduální studium u Prof. George Vithoulkase

V letech 2011-2014 absolvoval 4 postgraduální kurzy pod vedením Prof. George Vithoulkase na International academy of Classical Homeopathy. První kurz s názvem Levels of Health se týkal podrobného studia a praktické aplikace úrovní zdraví, druhé dva se týkaly praktické aplikace Hahnemannova Organonu a čtvrtý byl praktický klinický výcvik pod vedením George Vithoulkase se zaměřením na obtížné a komplikované případy. Ve studiu u Prof. George Vithoulkase i nadále pokračuje.

Publikační činnost

V roce 2015 začal publikovat kvízy týkající se klinických případů v elektronickém zahraničním magazínu Homeopathy 4 everyone, které se staly velmi populární mezi studenty po celém světě. Jeho případy byly také doporučeny Prof. Georgem Vithoulkasem k publikování v řeckém lékařském homeopatickém časopise.

Ve stejném roce také publikoval svou první knihu s názvem Klasická homeopatii v teorii a praxi.

Charitativní pomoc v Keni

V roce 2016 se zůčastnil jako dobrovolník homeopatické mise v Keni pod patronací Abha light foundation, kde působil v rámci mobilních klinik jako jeden z homeopatů a zároveň přednášel pro místní kolegy a předával jim své zkušenosti.


 

Homeopatie

Tyto stránky slouží pouze pro informativní účely a nenahrazují lékařskou péči.