Škola klasické homeopatie
Základní i postgraduální homeopatické kurzy pro veřejnost, lékařské i nelékařské profese

PCCH

Vysoká úroveň homeopatického vzdělání

Důraz na klinickou praxi a pochopení teorie

Přednášející s dlouholetými zkušenostmi

Vedení vlastních případů od 2. ročníku s podporou našich lektorů

Individuální podpora a vedení studentů

Navigace: Škola homeopatie >> Výzva pro všechny kvalifikované homeopaty (lékaře i nelékaře)
Výzva pro všechny kvalifikované homeopaty (lékaře i nelékaře) e-mail print

Když jsem poprvé slyšel o klasické homeopatii, bylo mi 18 let. Od první chvíle jsem věděl, že je to to jediné, co chci v životě dělat. Ani na vteřinu jsem nepochyboval o tom, že je to moje poslání, a toto nadšení mě dodnes neopustilo. Úplně jsem homeopatii propadl, nepřemýšlel jsem o ničem jiném a dokonce se mi o ní většinu nocí i zdálo. Každé ráno jsem s ní vstával a každý večer usínal. Když jsem přečetl všechny knihy, které o ni tehdy v češtině byly k dispozici a vystudoval školu v ČR poskytující vzdělání v tomto oboru, měl jsem stále mnoho otázek a moje nadšení a zápal byly ještě větší než na začátku.

V té době jsem si za silné podpory své ženy uvědomil, že musím odjet studovat homeopatii do zahraničí, ale moje jazykové schopnosti byly nulové. I přes svůj velký odpor učit se cizí jazyky jsem se pustil do angličtiny a každý den si sepisoval v angličtině otázky týkající se homeopatie, na které jsem neznal odpověď. Během jednoho roku anglické přípravy jsem se snažil v angličtině i přemýšlet, četl jsem anglické knihy o homeopatii, a to nejprve se slovníkem, slovo od slova.  Poté jsem vyrazil studovat na jednu z nejprestižnějších homeopatických škol na světě International Academy of Classical Homeopathy na řeckém ostrově Alonissos, kde byl a nadále je mým učitelem Prof. George Vithoulkas, držitel Alternativní Nobelovy ceny za přínos v klasické homeopatii.

Po třech letech velmi intenzivního studia pod jeho vedením jsem stanul před zkouškami, které byly rozděleny na 5 částí a trvaly dohromady 10 hodin. Moje velké odhodlání a píle se mi vrátily ve formě mého, do té doby největšího životního úspěchu, a sice nejlepšího výsledku z celého ročníku z praktické části zkoušek. Nedokážu popsat své pocity, když jsem se to dozvěděl, snad kromě obrovské lásky k homeopatii a přesvědčení, že je to důvod, proč jsem tady.

Znám mnoho homeopatů, kteří pro homeopatii dýchají, jsou zodpovědní a mají touhu se neustále v tomto oboru vzdělávat. Jsou mezi nimi lidé, kteří se vzdali téměř všeho, aby ji mohli dělat. Jsou mezi nimi studenti, kteří všechen volný čas věnují pouze homeopatii, lidí, kteří obětovali výnosné zaměstnání, vysoké pozice či pohodlný život, protože nalezli v homeopatii smysl a tím, že pomáhají jiným, nacházejí radost a naplnění.

Znám lidi, kteří celý měsíc žijí velmi skromně, aby měli peníze na homeopatické knihy, homeopatické kurzy a upřímně říkám, že všechny takové lidi velmi obdivuji a velmi jim fandím, protože jsem začínal stejně jako oni. Jsou to lidé skromní, s obrovskými znalostmi nejen homeopatie jako takovými, ale jsou to především lidé se srdcem na pravém místě a já jsem rád, že se s nimi mohu setkávat a že mám to štěstí žít v zemi, kde je takových lidí mnoho.

My všichni se nyní musíme spojit, aby toto ohromné lidské úsilí, píle a láska k homeopatii, které v naší zemi je, našli své naplnění, protože pokud budeme jen přihlížet, stane se to, že naši milovanou homeopatii svěří do rukou lidí, kteří o ni nejen neví vůbec nic, ale nemají k ní vztah, který je potřeba k tomu, aby ji někdo dělal skutečně dobře.

Ocitáme se na prahu velkých změn. Změny, které mám na mysli, ale nepřijdou samy od sebe, ale jsme to my, kdo je musí iniciovat. Mojí hlavní vizí v současnosti je vytvořit model, který pomůže oddělit skutečné homeopaty od lidí, kteří jen zneužívají její dobré jméno a parazitují na její dobré pověsti. Jsem rozhodnutý ustanovit organizaci ve které se spojí všichni homeopaté, kteří mají podobnou vizi a společnými silami budeme budovat pro homeopatii lepší pozici mezi oficiálními léčebnými metodami.

Ano, homeopatie je léčebná metoda, a je nutné říci to na rovinu. Nejsme biotronici, léčitelé ani duchovní, jsme klasičtí homeopaté. Jen tehdy, když budeme hrdi na to, kdo jsme a co děláme, budeme mít sílu i odhodlání bojovat za to, co je nám nejdražší. My všichni. Doba, kdy se homeopaté snažili vměstnat pod hlavičku léčitelů, duchovní a spirituální léčby nebo čehokoliv jiného musí skončit. Nebojme se nazývat věci pravými jmény. Nebojme se bojovat za to, co milujeme. Jsem normální chlap a stejně jako Vy mám obavy. Teď je ale chvíle, kdy musíme zvednout hlavu a bojovat bez ohledu na naše strachy a i za tu cenu, že přijdeme o všechno nebo že budeme muset odjet praktikovat do zahraničí.

Uvědomme si, že likvidací kvalifikovaných homeopatů-nelékařů přijdou lidé o možnost rozhodnout se, zda se chtějí homeopaticky léčit u někoho, kdo homeopatii věnuje velkou část svého života. Pokud dopustíme změny, které ministerstvo proklamuje, dopustíme i to, že homeopatie ve své profesionální podobě zmizí, lidé budou nuceni využívat služeb lékařů nemající k této metodě žádný vztah, a tito lékaři se budou neprávem vydávat za homeopaty.  Podotýkám, že nemám na mysli všechny lékaře, protože znám mnoho z nich, kteří jsou dobří homeopaté, ale zároveň je nutno podotknout, že tyto znalosti a dovednosti nezískali na medicíně, ale na homeopatických školách a pouze díky své snaze a zapálení.

Prosím všechny z vás, kdo máte zájem se na této vizi podílet, pošlete mi váš pohled na celou situaci nebo informaci, jak byste se chtěli nebo mohli na této akci podílet. Můžeme pak začít pracovat na snaplnění naší společné vize.

PS: lidská vůle je to jediné, co dokáže zlomit jakýkoliv systém

Petr Zachariáš

Email: pzacharias@pcch.cz

 

Homeopatie

Tyto stránky slouží pouze pro informativní účely a nenahrazují lékařskou péči.