Škola klasické homeopatie
Základní i postgraduální homeopatické kurzy pro veřejnost, lékařské i nelékařské profese

PCCH

Vysoká úroveň homeopatického vzdělání

Důraz na klinickou praxi a pochopení teorie

Přednášející s dlouholetými zkušenostmi

Vedení vlastních případů od 2. ročníku s podporou našich lektorů

Individuální podpora a vedení studentů

Navigace: Petr Zachariáš >> Kniha Petra Zachariáše
Kniha Petra Zachariáše e-mail print

KLASICKÁ HOMEOPATIE V TEORII A PRAXI

Tato kniha se skládá ze tří částí.

První část pojednává o homeopatické teorii a jejích principech, zákonitostech a filozofii. Zabývá se tématy, jako je zákon podobnosti, zhoršení po léku, co je to konstituční lék, co jsou to miasmata a co znamenají pro naši praxi, úrovněmi zdraví a dalšími tématy souvisejícími s klasickou homeopatií.

Druhá část je tvořena tématickými diskuzemi pod každou kapitolou, které obsahují nejčastější dotazy studentů k daným tématům a odpovědi Petra Zachariáše. Jedná se o interaktivní část otázek a odpovědí, která Vám pomůže pochopit v širších souvislostech vše z první části. Tato část je záznamem z přednášek Petra Zachariáše z Tříletého intenzivního výcviku, který probíhá na Prague College of Classical Homeopathy.

Třetí část je tvořena deseti dlouhodobě sledovanými případy z praxe Petra Zachariáše s podrobnou analýzou jednotlivých konzultací, kde uvidíte způsob, jak homeopat přemýšlí a zjišťuje informace, čeho si všímá a jak jednotlivé informace spojuje a mnoho dalšího. Součástí této části je i podrobná analýza každého případu s důrazem na způsob myšlení během práce s klientem, repertorizace a diferenciální diagnostika jednotlivých léků včetně vyhodnocení reakcí po podání léku a určení prognózy, úrovně zdraví, hloubky poruchy a všech dalších parametrů, které nám v praxi pomáhají porozumět procesu nemoci a uzdravování za pomocí klasické homeopatie.

Knihu objednávejte přímo u autora na emailu pzacharias@pcch.cz

Cena je 395 Kč

První kapitola knihy zdarma ke stažení:

http://www.pcch.cz/pdf/1_kapitola_knihy.pdf

Recenze knihy:

Autorem této recenze je dlouholetý spolupracovník Prof. George Vithoulkase a jeden z přednášejících na International Academy of Classical Homeopathy v Řecku Manfred Braig: "Petr Zachariáš nám prostřednictvím této knihy dává šanci stát se svědky zázraku uzdravení velmi praktickým způsobem. Krok po kroku nás provází svými případy a na konci každého z nich dokazuje, že pokud je homeopatie používaná správným způsobem, funguje jako zázrak. Jenže to není zázrak. Je to výsledek letitého seriózního studia a budíček pro každého z nás, kdo pracujeme s pacienty."

Manfred Braig
www.samuelhahnemann.de

Reference čtenářů:

Dobrý den, pane Zachariáši, Vaše kniha rozhodně splnila mé očekávání a ráda se k ní vracím. V teoretické části se mi líbí forma diskuze na konci jednotlivých kapitol a moc hezky jsou zpracované případy z praxe. Přeji pěkný den VB

Ahoj Petře, knihu jsem si koupila proto, protože jsem měla jisté zdrav. problémy a lítala po homeopatech, kteří mi pomohli žít sice bez prášků, ale na "pár" dní, v lepší případě "pár týdnů", stále se to vracelo. Začala jsem se tedy o homeopatii zajímat i sama, protože jsem viděla a cítila sama na sobě, že funguje, ale někde bylo něco, na co jsem chtěla přijít, proč to tak je. Díky této knize jsem zjistila, v čem bude asi problém, objasnila mi dost mých otázek, konečně jsem pochopila, co je to vlastně homeopatie. Takže předčila mé očekávání. Informace byly právě v této knize sepsány tak, že i člověk, který věděl úplně malinko, se začal orientovat. Nedá se říct, že bych něco postrádala nebo bylo něco vysvětleno částečně. Naopak tahle kniha posílila mou touhu věnovat se homeopatii, zatoužila jsem vědět o ni víc. Podle mě skvěle srozumitelná a zároveň odborná kniha, kterou lze pochopit. A.

Dobrý den, vaše kniha Klasická homeopatie v teorii a praxi mě moc potěšila. Je logicky stavěná a moc se mi líbí vaše diskuze k jednotlivým kapitolám - z těch je obrovské poučení. Nechá se tak vystopovat myšlenkový proces, jak se dostat ke správnému similimu nebo jak uvažovat. Stejně tak mě velmi potěšila diferenciální diagnostika a pochopitelně klinické případy. Co by bylo podle mě zajímavé? Klasická homeopatie s konstitučním předepsáním je jasně na vrcholku homeopatického snažení - tedy jedna dávka a čekat... Jenže to kolikrát nejde. Je nutné řešení ihned a výsledek (samozřejmě zlepšení) musí být patrný během několika hodin, nejhůře příští den.  A je celkem jedno, jestli je pacientem příbuzný nebo čtyřnohý miláček rodiny. Takže kdyby bylo do budoucna možné naplánovat knížku nebo skriptum s řešením v situacích, které vyžadují rychlou nápravu. Nedávno jsem řešil právě akutní stav u své fenky a řešením byl konstituční lék. Hodně mi v tomto případě pomohl váš výrok,  který mám už dlouho vlepený v materii medice na titulní straně a který si pořád připomínám: Pacient nemusí mít všechny symptomy léku, lék ale musí mít všechny aktuální symptomy pacienta. LJ


 

Homeopatie

Tyto stránky slouží pouze pro informativní účely a nenahrazují lékařskou péči.