Škola klasické homeopatie
Základní i postgraduální homeopatické kurzy pro veřejnost, lékařské i nelékařské profese

PCCH

Vysoká úroveň homeopatického vzdělání

Důraz na klinickou praxi a pochopení teorie

Přednášející s dlouholetými zkušenostmi

Vedení vlastních případů od 2. ročníku s podporou našich lektorů

Individuální podpora a vedení studentů

Navigace: O homeopatii >> Články našich lektorů
Články našich lektorů
Kurz Člena první pomoci je otevřený pro terapeuty všech alternativních metod i širokou veřejnost

Mezi kurzy, které se na Prague College of  Classical Homeopathy pořádají, najdete mimo jiné také kurz Člena první pomoci, který je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.  Je realizovaný s ohledem na praktické využití získaných informací a dovedností se snahou v nejvyšší míře reflektovat nejčastější a nejzávažnější zdravotnickou problematiku. Odborné informace týkající se lidské anatomie, fyziologie, chronických i náhle vzniklých onemocnění a úrazů, jsou zájemcům předkládány srozumitelnou a reálně využitelnou formou.

Celý článek >>

12 lidí, 12 stejných diagnóz, přesto 12 různých prognóz

V medicíně máme k dispozici stále modernější technologie a laboratorní vyšetření. Přesto není porozumění fungování lidského organismu kompletní a zůstává mnoho nezodpovězených otázek. V homeopatii je v každém případu tou nejklíčovější otázkou porozumění tomu, co se s konkrétním člověkem a jeho zdravím skutečně děje, zda celkově směřuje k regeneraci nebo naopak k degeneraci. Nejde totiž jen o to, jakou diagnózu si člověk k homeopatovi od svého lékaře přináší, ale o souvislosti mezi jednotlivými nemocemi, které se v jeho životě objevily a jaký vztah mezi sebou mají.

Celý článek >>

Doporučené materie mediky pro studium homeopatických léků

U každého homeopatického léku je klíčové klást důraz na to, abychom nalezli to, co je právě pro něj nejvíce typické a tvoří jeho nezaměnitelnou individualitu – tzv. genius léku. Genius léku je vlastně nalezení individuality léku, tedy toho, čím se ve svých patologických projevech liší od všech ostatních, a co tak utváří jeho jedinečnost. Hlavní otázkou však zůstává, jakým způsobem poznat, které symptomy v jednotlivých materiích medikách tento genius léku tvoří. Různé materie mediky totiž preferují různý typ informací, a abychom z nich získali komplexní znalosti, je nezbytné používat u studia každého léku více materií medik. Které z nich doporučujeme při studiu našim studentům pro studium esencí léků, klíčových symptomů, etiologií a charakteru patologie?

Celý článek >>

Homeopatie jako prevence

Homeopatie dokáže být velmi účinnou metodou při prevenci rozvoje chronických i akutních onemocnění. Způsob, jakým toho dosahuje, se však v určitých aspektech liší od zažitého pojetí prevence. V homeopatii není možné podat preventivně konkrétní homeopatický lék například v chřipkovém období, abychom tak zabránili rozvoji chřipky či jakékoliv jiné infekční nemoci.Stejně tak je zbytečné užívat rutinně homeopatické léky před očkováním, operací, porodem či dentálním zákrokem.

Celý článek >>

Homeopatie potřebuje výzkum, ale kvalitní

Homeopatie patří celosvětově k nejznámějším a zároveň nejdiskutovanějším oblastem alternativní medicíny. Spory o tom, zda homeopatické léky působí pouze jako placebo nebo ne, se však vedou již od doby jejího založení a diskuze zastánců či odpůrců jsou mnohdy doprovázeny vlnou silných emocí. V posledních dnech vyšel článek podporující názor skeptiků a odkazující na aktivitu australských vědců, kteří upozorňují na neúčinnost homeopatických léků. K tomuto závěru došli na základě vyhodnocení 225 vybraných studií, z nichž bylo zpracováno více než 50 systematických přehledů. Studie, které prokazují větší účinnost homeopatie v porovnání s placebem, označili jako nekvalitní a doporučují v lékárnách neprodávat homeopatika a zdravotníkům nenabízet homeopatické kurzy. Dá se ale takto snadno zamítnout metoda, která se vyvíjí přes 200 let, a po celém světě ji podle odhadů Světové zdravotnické organizace používá více než 500 milionů lidí? Když navíc v posuzující porotě nebyl přítomen žádný odborník z řad homeopatů? A jak si na tom homeopatie v oblasti výzkumu aktuálně stojí?

Celý článek >>

Homeopatie

Tyto stránky slouží pouze pro informativní účely a nenahrazují lékařskou péči.